


Producent
Cena
-
od
do
Szeroki wybór bagażników do roweru
Bagażniki do roweru na przedni i tylni widelec
Bagażnik rowerowy to element wyposażenia roweru, który znacznie podnosi komfort podróżowania oraz walory użytkowe roweru. Rower z bagażnikiem będzie przydatny w mieście żeby przewieźć teczkę z laptopem, szkolny plecak lub siatkę z zakupami. Bagażnik pozwali zabrać na wycieczkę rzeczy niezbędne do zorganizowania pikniku. Bagażniki rowerowe służą również do zamontowania na nich toreb i sakw rowerowych, dzięki którym możemy przewozić ekwipunek ważący nawet kilkadziesiąt kilogramów podczas długich wypraw rowerowych.
W ofercie sklepu TMPSport dostępne są różne rodzaje bagażników rowerowych. Przeznaczone są do montażu na przód lub tył roweru. Modele do przewożenia sakw rowerowych. Montowane do ramy rowerowej lub do sztycy podsiodłowe.




Rodzaje bagażników rowerowych
Istnieją dwa główne typy bagażników rowerowych. Są to bagażniki przeznaczone do montowania na tył roweru, mocowane na tylnym trójkącie ramy lub do sztycy rowerowej oraz na przód roweru, mocowane na przednim widelcu.
Następny podział bagażników to podział ze względu na sposób mocowania do ramy. Klasyczny tylny bagażnik przytwierdzany jest do ramy roweru - w poziomie do rur tylnego trójkąty ramy, w pionie rurki bagażnika powinny się opierać o ramę roweru na osi tylnego koła. Jeśli rama roweru nie posiada fabrycznych otworów instalacyjnych na bagażnik, jak np. jest w większości rowerów MTB z pełnym zawieszeniem i szosowych, trzeba zdecydować się na model bagażnika, który może być zamontowany do wspornika siodełka rowerowego. Do zamontowania bagażnika przedniego wymagane jest aby widelec przedni w rowerze posiadał otwory montażowe. Na rynku dostępne są także bagażniki przednie, które można zamocować na przednim widelcu za pomocą stalowych obejm.
Kolejny podział bagażników to podział ze względu na materiał, z którego są wykonane. Najbardziej popularne są konstrukcje aluminiowe bądź stalowe. Aluminiowe bagażniki są lżejsze niż stalowe, co jest ważne podczas długich wypraw rowerowych jednak mają mniejszą nośność. Aluminiowe bagażniki w zależności od modelu standardowo obciążać można do 25 kg, stalowe odpowiedniki nawet do 40 kg. Spotkać można również bardziej wyszukane modele bagażników, wykonanych z rurek tytanowych, tworzyw sztucznych i kompozytów. Są to modele niszowe, często bardzo drogie.
Przed zakupem bagażnika obowiązkowo należy sprawdzić, czy będzie on pasował do naszego roweru. Przede wszystkim sprawdzamy czy nasz rower posiada odpowiednie otwory montażowe. Jeśli otworów nie ma, wybieramy bagażnik montowany do sztycy podsiodłowej. Ważne jest także, aby sprawdzić, do jakich rozmiarów kół oraz jakiego rozmiaru ramy rowerowej pasuje dany bagażnik. Trzeba też uwzględnić inne elementy wyposażenia roweru, które mogą przeszkadzać w zamontowaniu bagażnika, np. hamulce tarczowe czy amortyzowane zawieszenie.