Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 99 zł.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Licznik rowerowy, kolarski - urządzenie do mierzenia parametrów jazdy na rowerze

Licznik rowerowy to urządzenie elektroniczne, dzięki któremu można zmierzyć i kontrolować ważne parametry dotyczące jazdy na rowerze oraz kondycji rowerzysty. Nowoczesne liczniki rowerowe informują o przejechanym dystansie, prędkości, czasie jazdy, liczbie spalonych w trakcie treningu kalorii a także o tętnie, osiągniętym podczas wykonywania wysiłku fizycznego. Bardziej zaawansowane liczniki rowerowe mierzą jeszcze więcej parametrów, które wpływają na wydajność rowerzysty oraz łączą się z aplikacjami mobilnymi. Takie liczniki rowerowe mają funkcję nawigowania, pozwalającą na zaplanowanie trasy rowerowej lub funkcję mierzenia kadencji, czyli prędkości pedałowania, tym samym monitorowania obciążenia organizmu. W ofercie sklepu TMPSport posiadamy szeroki wybór liczników, które różnią się wielkością, wyświetlaczem oraz funkcjami, w które są wyposażone.

Liczniki rowerowe i zegarki

Licznik rowerowy bezprzewodowy BRN 10 funkcji Licznik rowerowy bezprzewodowy BRN 10 funkcji
Producent: BRN
Cena: 169,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Licznik rowerowy bezprzewodowy BRN 8 funkcji Licznik rowerowy bezprzewodowy BRN 8 funkcji
Producent: BRN
Cena: 149,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Licznik rowerowy bezprzewodowy VDO M1.1 WL Licznik rowerowy bezprzewodowy VDO M1.1 WL
Cena: 134,99 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Licznik rowerowy, bezprzewodowy pomaga w kontrolowaniu parametrów i w budowaniu formy

To jaki licznik rowerowy wybierzemy, zależy od naszych potrzeb, oczekiwań, umiejętności oraz od rodzaju pokonywanych przez nas tras rowerowych. Osoby jeżdżące rekreacyjnie mogą wykorzystywać licznik rowerowy do sprawdzenia jak szybko jadą, jaki dystans pokonali, ile kalorii spalili czy do zmierzenia tętna. Kiedy zaczynamy traktować jazdę na rowerze bardziej profesjonalnie, chcemy zmierzyć więcej parametrów swoich treningów. Licznik rowerowy może pomóc w tym przypadku w budowaniu formy, zwiększeniu efektywności jazdy, podnoszeniu motywacji.

Jak wiele parametrów powinno się analizować i jaki jest sens kontrolowania tych parametrów? Mierzenie kadencji, prędkości, tętna daje możliwość sprawdzania na bieżąco jak nasz organizm reaguje na obciążenie. Ważnym elementem do poprawiania formy oraz podnoszenia efektywności treningu jest mierzenie kadencji. Co to jest kadencja? Jest to prędkość pedałowania. Właściwa kadencja, określana jest na poziomie 90 obrotów korbą na minutę. Chodzi o to, żeby wytwarzać odpowiednio dużą moc nacisku na pedały rowerowe, która pozwoli jechać ze stałą dużą prędkością bez zwiększania ilości obrotów korbą. Jazda na rowerze z prawidłową kadencją oznacza zwiększenie wydolności mięśni, efektywności pracy oraz oszczędzanie stawów. Dobry licznik rowerowy może sprzyjać motywacji. Kiedy jeździmy z licznikiem możemy zaplanować przejechanie określonego dystansu w krótszym czasie, pokonanie podjazdu szybciej, zachowanie stalej prędkości niezależnie od ukształtowania terenu i wiejącego wiatru.

Używanie licznika rowerowego pomaga w budowaniu formy kolarskiej oraz w efektywnym wykorzystywaniu każdego przejechanego na rowerze kilometra.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl