Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 99 zł.
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Opony rowerowe

Opona rowerowa jest zewnętrzną częścią koła rowerowego, która wykonana jest z mieszanki gumy i napełniona powietrzem lub gazem pod ciśnieniem. Opona ma ciągły kontakt z podłożem, przenosi ciężar roweru oraz kolarza, siłę napędu, hamowania i skrętu, a także pełni funkcję amortyzującą. Wiedząc to wszystko zdajemy sobie sprawę, że opony rowerowe są ważnym elementem składowym roweru i od prawidłowego doboru oraz montażu opon w dużej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo kolarza. Opony różnią się między sobą wieloma parametrami - rozmiarem, zastosowanymi mieszankami gumy, bieżnikiem, konstrukcją. W sklepie TMPSport.pl dostępne są opony rowerowe każdego typu w najlepszych cenach.

Opony rowerowe

Opona rowerowa BRN Kross MTB 27"5 czarna Opona rowerowa BRN Kross MTB 27"5 czarna
Producent: BRN
Cena: 89,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Opona rowerowa BRN Kross MTB 29" czarna Opona rowerowa BRN Kross MTB 29" czarna
Producent: BRN
Cena: 89,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Opona rowerowa BRN Planet Air Urban 32x622 czarna Opona rowerowa BRN Planet Air Urban 32x622 czarna
Producent: BRN
Cena: 59,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Opona rowerowa BRN Planet Air Urban 42x622 czarna Opona rowerowa BRN Planet Air Urban 42x622 czarna
Producent: BRN
Cena: 59,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Opony do roweru - które wybrać?

Gdy chcemy kupić oponę rowerową jednym z pierwszych pytań na które trzeba odpowiedzieć jest rodzaj - drutowana czy zwijana. Główna różnica między tymi rodzajami opon dotyczy rantu. W oponach drutowanych w rancie znajduje się specjalny stalowy drut. W oponach zwijanych ranty są wzmocnione włóknem kewlarowym, które jest elastyczne i odporne na odkształcenia. Każda z tych rodzajów opon ma swoje zalety jak rownież wady. Opony drutowanecięższe, ale są bardziej sztywne i wytrzymałe, również są mniej wrażliwe na niskie ciśnienie w oponie. Dużą zaletą takich opon rowerowych jest niska cena. Opony zwijane mają niską wagę, dzięki czemu można szybciej się rozpędzić. Można je zwijać, więc możliwy jest transport w torbie lub kieszeni. Zajmuje mało miejsca w przechowaniu. Przy oponie zwijanej nie ma ryzyka skrzywienia opony oraz korozji drutu. W naszym sklepie dostępne są oba rodzaje opon rowerowych renomowanego włoskiego producenta BRN.

Rozmiar opon rowerowych

Na bocznej ściance opony znajduje się m.in. oznaczenie informujące o rozmiarze danej opony rowerowej. Rozmiary wszystkich opon rowerowych podawane są obecnie w kilku standardach. Jednym z najważniejszych i najczęściej stosowanych jest europejski standardem ETRTO (European Tire and Rim Technical Organization). Format zapisu rozmiaru opony podawany w standardzie ETRTO to xx-xxx - pierwsze dwie cyfry oznaczają zewnętrzną szerokość opony w milimetrach, trzy następne cyfry to wewnętrzna średnica opony w milimetrach. Innym sposobem podawania rozmiaru opony jest tradycyjne oznaczenie określane w calach. Zapis rozmiaru w calach jest następujący A x B - pierwsza grupa cyfr oznacza zewnętrzną średnicę opony, a druga grupa zewnętrzną szerokość. Można spotkać, choć obecnie coraz rzadziej, oznaczenia francuskie w milimetrach w formacie zapisu CCC x CCL - pierwsze trzy cyfry to zewnętrzna średnica, następne dwie cyfry to zewnętrzna szerokość i litera, która jest dodatkowym oznaczeniem. Należy zwrócić uwagę, że jedynie oznaczenia rozmiaru opony według europejskiego standardu ETRTO podawane jest dla wewnętrznej średnicy, co ułatwia prawidłowe dobranie opony do obręczy koła rowerowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl