Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 99 zł.

Lampki rowerowe

Wyposażenie roweru w dobrze dobrane oświetlenie rowerowe jest bezdyskusyjne i trudno jest nie docenić roli lampek rowerowych w poprawianiu komfortu rowerzysty oraz podnoszeniu stopnia bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Kodeks drogowy zobowiązuje rowerzystów do używania oświetlenia rowerowego po zmroku pod groźbą otrzymania wysokiego mandatu. Do używania lampek rowerowych nie tylko zmroku powinien skłaniać nie tylko obowiązek, wynikający z kodeksu drogowego ale przede wszystkim zdrowy rozsądek. Współczesny rynek oferuje mnóstwo rodzajów lamp rowerowych do różnych zastosowań.

Bądź widoczny na drodze, sprawdź szeroką ofertę oświetlenia rowerowego w sklepie TMPSport i znajdź odpowiednie dla siebie!

Oświetlenie rowerowe

Lampka rowerowa przednia BRN Rollerlight Lampka rowerowa przednia BRN Rollerlight
Producent: BRN
Cena: 149,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Lampka rowerowa przednia BRN Sharp USB Lampka rowerowa przednia BRN Sharp USB
Producent: BRN
Cena: 89,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Lampka rowerowa przednia Kellys Revolt Lampka rowerowa przednia Kellys Revolt
Cena: 44,99 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Lampka rowerowa przednia Kellys Revolt USB Lampka rowerowa przednia Kellys Revolt USB
Cena: 69,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Lampka rowerowa tylna BRN Eagle Eye USB Lampka rowerowa tylna BRN Eagle Eye USB
Producent: BRN
Cena: 89,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Lampka rowerowa tylna Sigma CUBIC Lampka rowerowa tylna Sigma CUBIC
Cena: 38,99 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Oświetlenie rowerowe Kellys Noble Set Oświetlenie rowerowe Kellys Noble Set
Cena: 49,99 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Oświetlenie rowerowe Kellys Vega Oświetlenie rowerowe Kellys Vega
Cena: 24,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Tylna lampka rowerowa Sigma Curve Tylna lampka rowerowa Sigma Curve
Cena: 41,99 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zestaw lampek rowerowych Sigma Aura 30 + Curve Zestaw lampek rowerowych Sigma Aura 30 + Curve
Cena: 89,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zestaw
zobacz więcej

Profesjonalne oświetlenie do roweru

Jakie oświetlenie rowerowe wybrać?

Brak działajacych świateł podczas jazdy na rowerze może skutkować nie tylko mandatem ale przede wszystkim groźnymi sytuacjami na drodze. Kierowca samochodu nie ma szansy odpowiednio wcześnie zauważyć rower bez oświetlenia na drodze i go wyminąć. Rower musi być wyposażony w jedno światło przednie o białym kolorze i jedno światło tylne, czerwone. Lampki mogą świecić stale lub migać.

Aby mieć satysfakcję z rowerowego oświetlenia, należy je po pierwsze dobrze dobrać, a po drugie odpowiednio zainstalować. Na rynku obecnie dostępne są różne rodzaje lamp rowerowych, przeznaczone do odmiennych zastosowań.

Lampki pozycyjne są najprostszymi źródłami światła rowerowego. Są małe, lekkie ale mogą świecić bardzo mocno i zapewniać dobrą widoczność rowerzysty na drodze. LEDowe zestawy lampek można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Modele bardziej skomplikowane pozwalają na ładowanie akumulatorów poprzez port USB, więc nie musimy troszczyć się o wymianę baterii. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie ale wymaga dostępu do prądu, zabrania powerbanku w długą trasę rowerową oraz zdyscyplinowania - trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu lampek.

Jeśli często poruszamy się po nieoświetlonych drogach warto poszukać modelu z mocnymi diodami, które sprawią że będziemy dobrze widoczni na drodze i doskonale oświetlą drogę. Jasność powyżej 300 lumenów jest odpowiednią wartością do efektywnego oświetlenia terenu przed rowerem, żeby unikać przeszkód, dziur i dobrze widzieć drogę. Żeby nie oślepiać innych uczestników ruchu drogowego, co jest bardzo możliwe, gdyż lampy rowerowe świecą bardzo intensywnie, trzeba wybierać takie lampy, które mają kształt wiązki światła ścięty na jednym boku lub zmniejszać jasność świecenia lampy w trakcie jazdy.

Do jazdy w terenie, używamy modeli lampek rowerowych o dużej jasności, ale także stosunkowo dużym rozproszeniu świecenia. Dzięki temu będziemy widzieć więcej – nie tylko trajektorię jazdy ale i boki drogi.

Montowanie lampek rowerowych

Najlepszym miejscem do montażu przedniej lampy rowerowej jest kierownica. Do lampy zamontowanej na kierownicy roweru mamy dobry dostęp, możemy ją wygodnie włączać, wyłączać i zmieniać tryb świecenia. Dużo lamp ma system szybkiego montażu na uchwyt montowany na kierownicy bez użycia dodatkowych narzędzi. Lampa przednia, zamontowana na kierownicy świeci zawsze w stronę, w którą skierowana jest kierownica. Jeśli jedziemy po górach czy w lesie tak zamontowana lampa może nie doświetlić zakrętów. W takim przypadku niektórzy rowerzyści montują lampy na kask rowerowy. Wtedy światło skierowane jest tam, gdzie nasz wzrok, co gwarantuje większy komfort i bezpieczeństwo. Nawet podczas bardzo dynamicznej jazdy!

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy na rowerze! Kup i używaj oświetlenie dla swojego roweru!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl