Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 99 zł.

Uniwersalne platformy rowerowe

Pedały platformowe nieustannie cieszą nie zainteresowaniem szerokiego grona miłośników jazdy na dwóch kółkach. Wybierają je osoby jeżdżące na rowerze rekreacyjnie, uprawiający jazdę po mieście jak rownież bardziej zaawansowani kolarze uprawiający kolarstwo górskie. Pedały platformowe są bardzo uniwersalne, ponieważ używać ich może każdy, bez względu na to czy jest wytrawnym rowerzystą czy dopiero zaczyna swoją przygodę z rowerem. Podczas jazdy na rowerze nogi mają pełną swobodę ruchu, dzięki czemu gdy zajdzie konieczność nagłego zdjęcia nogi z pedału, w razie zagrożenia upadkiem, można szybko i łatwo się asekurować.

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę pedałów platformowych od tych najprostszych plastikowych w wersji ekonomicznej do bardziej zaawansowanych, wykonanych z aluminium i karbonowych, z pinami, z łożyskami maszynowymi lub kulkowymi i o różnych rozmiarach platformy. Zapraszamy!

Pedały MTB Aluminiowe FP-979 Odblask Pedały MTB Aluminiowe FP-979 Odblask
Producent: Spencer
Cena: 40,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zestaw
zobacz więcej
Pedały rowerowe BRN aluminiowe platformowe Pedały rowerowe BRN aluminiowe platformowe
Producent: BRN
Cena: 242,10 zł 269,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zestaw
zobacz więcej
  • promocja

Pedały rowerowe platformowe - na co zwrócić uwagę?

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach podzieleni są na tych, którzy zdecydowanie wolą pedały zatrzaskowe, nazywane też SPD oraz tych, którzy doceniają pedały platformowe. Każdy z tych rodzajów pedałów ma swoje wady i zalety. Zwolennicy pedałów platformowych uważają ten typ pedałów za bardziej bezpieczny - w każdym momencie możemy zdjąć nogę z pedału i się podeprzeć. Wiele osób podkreśla także, że jazda w platformowych pedałach to świetny sposób na szkolenie techniki jazdy w terenie. Pedały platformowe są uniwersalne, używanie tych pedałów nie wymaga specjalnych umiejętności od kolarza. Nie trzeba też mieć specjalnych butów, żeby móc jeździć na rowerze.

Przy wyborze pedałów platformowych należy zwrócić uwagę na kilka cech, które świadczą o jakości pedałów i mają realny wpływ na jakość jazdy na rowerze. Pedały platformowe cechuje bardzo prosta konstrukcja, która się składa z ramki oraz ruchomego wałka z łożyskami. Pedały platformowe najczęściej są metalowe, produkowane ze stopu stali lub aluminium. Można spotkać również pedały z trwałego karbonowego tworzywa, dzięki czemu uzyskuje się podobną trwałość jak dla pedałów metalowych oraz niższą wagę, co jest istotne. Wersje ekonomiczne produkowane są z plastiku, który jest mniej trwały ale w zamian otrzymujemy niższą cenę. Niektóre pedały powlekane są gumą, do lepszego tarcia między butem a pedałem. Pedały platformowe zazwyczaj mają drobne nierówności i wypustki, które również pełną funkcję zwiększania przyczepności. W pedałach dla bardziej zaawansowanych rowerzystów stosuje się piny - drobne wypustki, mające kształt małych nagwintowanych śrubek, dzięki czemu można regulować wysokość pinów lub je wykręcać w celu wymiany. Piny zapewniają świetną przyczepność. Zaleca się stosowanie butów ze specjalną podeszwą - bardziej wytrzymałą i miękką, dedykowanych do jazdy na tego typu pedałach. Używanie takich butów do pedałów platformowych z pinami pozwoli w pełni wykorzystać potencjał platform. Ważnym elementem w doborze pedałów platformowych jest rodzaj łożyska. Najlepiej wybierać pedały z dobrze uszczelnionymi łożyskami maszynowymi, które są odporne na warunki atmosferyczne i zabrudzenia. Pedały z łożyskami kulkowymi będą miały większe znaczenie wraz ze wzrostem stopnia zaawansowania rowerzysty, wiedzy technicznej, przy jeździe sportowej na rowerze. Rozmiar platformy ważny jest dla dobrej przyczepności i lepszej stabilizacji nogi. Duże platformy dają stopie odpowiednie podparcie i tym samym większe panowanie nad rowerem.

Mając na uwadze powyższe cechy, warto wybrać i zainwestować w sprawdzony produkt, pasujący do naszego stylu jazdy, roweru, stopnia zaawansowania. Dobrze wybrane pedały będą niezawodnie służyć przez długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl