Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 99 zł.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Czym są pedały zatrzaskowe?

System zatrzaskowy został wynaleziony w latach 80-tych zeszłego wieku oraz został udoskonalony i opatentowany przez Shimano. Jest to system łączenia pedału z butem na zasadzie zatrzasku. But z zamontowanym blokiem zatrzaskowym wpinany jest w pedał. Wypięcie buta jest możliwe poprzez lekkie szarpnięcie piętą na zewnątrz. W przeciwieństwie do pedałów platformowych, używanie pedałów zatrzaskowych wymaga zastosowania specjalnych butów, wyposażonych w bloki zatrzaskowe.

W sklepie TMPSport znajdziesz pedały SPD różnych typów. Przed zakupem musisz sprawdzić czy system zamontowany na podeszwie Twoich butów jest kompatybilny z zatrzaskiem, który znajduje się w pedałach.

Pedały BRN GRAVEL zatrzaskowe czarne plus bloki Pedały BRN GRAVEL zatrzaskowe czarne plus bloki
Producent: BRN
Cena: 215,10 zł 239,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zestaw
zobacz więcej
  • promocja
Pedały BRN GRAVEL zatrzaskowe czarne plus bloki Pedały BRN GRAVEL zatrzaskowe czarne plus bloki
Producent: BRN
Cena: 242,10 zł 269,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zestaw
zobacz więcej
  • promocja
Pedały rowerowe SPD PD-M520 SHIMANO plus bloki czarne Pedały rowerowe SPD PD-M520 SHIMANO plus bloki czarne
Producent: SHIMANO
Cena: 199,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zestaw
zobacz więcej
Pedały rowerowe zatrzaskowe BRN SPD plus bloki Pedały rowerowe zatrzaskowe BRN SPD plus bloki
Producent: BRN
Cena: 179,10 zł 199,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zestaw
zobacz więcej
  • promocja

Pedały zatrzaskowe - rozwiazanie dla profesjonalistów?

Prawie każdy rowerzysta, używający pedałów zatrzaskowych powie, że nie wróci już do pedałów platformowych. Wyjaśnijmy dlaczego tak jest. Pedały zatrzaskowe sprawiają, że pedałowanie jest bardziej efektywne, gdyż nie tylko pchamy pedały w dół ale także ciągniemy do góry, eliminując tym samym momenty, kiedy nie przykładamy siły na pedały. Pedały zatrzaskowe zapewniają większa stabilność nogi i lepszą kontrolę nad rowerem. Pomimo tych oczywistych zalet wiele osób ma obawy przed spróbowaniem jazdy na rowerze z wpinanymi pedałami. Obawiają się, że w razie potrzeby nie zdążą wypiąć nóg z pedałów i się podeprzeć. Praktyka pokazuje jednak, że pedały zatrzaskowe przeznaczone są dla wszystkich rowerzystów, czujących się pewnie na rowerze i nie bojących się nowych wyzwań. Wystarczy poćwiczyć wpinanie i wypinanie, nabrać nieco wprawy i nie zapominać o tym, że nogi są przypięte do pedelów np. podczas dojeżdżania do świateł.

Pedały zatrzaskowe dzielą nie na dwa typu - do jazdy MTM oraz do jazdy szosowej. Pedały do jazdy MTB mają budowę odporną na zabrudzenia i pozwalającą na łatwe wyczyszczenie ich. To jest bardzo ważne, gdyż zabrudzenie pedałów utrudnia szybkie wpinanie i wypinanie, co może być niebezpieczne. Pedały zatrzaskowe do jazdy MTB mogą być również używane do jazdy turystycznej i rekreacyjnej.

Pedały zatrzaskowe do jazdy szosowej są większe, dają lepsze podparcie dla stopy i zapewniają lepsze trzymanie buta. Sa niestety bardziej podatne na zabrudzenia i należy omijać kałuże i błoto jeżdżąc w takich pedałach.

Do jazdy rekreacyjnej i turystycznej wykorzystuje się także pedały dwustronne, łączące platformę z zatrzaskiem. Z takimi pedałami możemy wybrać sposób łączenia stopy z pedałem.

Większość modeli pedałów zatrzaskowych ma możliwość regulacji stopnia wpięcia, dzięki czemu można łatwiej wypinać nogi, przydatne to jest zwłaszcza na początku przygody z pedałami zatrzaskowymi.

Pedały zatrzaskowe dają duża radość z jazdy na rowerze. My się pod tym podpisujemy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl