Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 99 zł.

Pompki do roweru

Pompka rowerowa powinna być podstawowym elementem ekwipunku każdego rowerzysty i wyposażenia każdego roweru. Jest to narzędzie, które pozwala na utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oponach rowerowych, co gwarantuje dobrą przyczepność na drodze i zwiększa bezpieczeństwo. Kiedy „złapiemy kapcia” podczas przejażdżki, co też może się zdarzyć, dzięki pompce rowerowej uzupełnimy brakuje powietrze. W ofercie naszego sklepu proponujemy bogaty asortyment pompek rowerowych renomowanych marek - modele ręczne, podłogowe, z manometrem, pompki do amortyzatorów a także mierniki do mierzenia ciśnienia w oponach. Pompki przeznaczone do różnych typów wentyli, dzięki czemu napompujesz każdą oponę. Sprawdź nasze atrakcyjne ceny i jakość.

Cyfrowy miernik ciśnienia SKS Cyfrowy miernik ciśnienia SKS
Producent: SKS Germany
Cena: 119,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Pompka podłogowa rowerowa Beto CMP-117AG1 z manometrem Pompka podłogowa rowerowa Beto CMP-117AG1 z manometrem
Producent: Beto
Cena: 84,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Pompka podłogowa rowerowa z manometrem Beto CFL-505AG7 srebrna Pompka podłogowa rowerowa z manometrem Beto CFL-505AG7 srebrna
Producent: Beto
Cena: 88,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Pompka rowerowa Beto CLD-019T Pompka rowerowa Beto CLD-019T
Producent: Beto
Cena: 19,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Pompka rowerowa ręczna Beto CLD-023G z manometrem Pompka rowerowa ręczna Beto CLD-023G z manometrem
Producent: Beto
Cena: 32,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Rodzaje pompek rowerowych

Regularne sprawdzanie stopnia napompowania opon jest bardzo ważnym elementem dbania o dobry stan techniczny roweru a także o własne bezpieczeństwo. Zbyt niskie ciśnienie w oponach prowadzi do szybszego zużycia opony. Może dojść także do połamania obręczy koła i szprych. Komfort jazdy na zbyt mało napompowanych oponach jest dużo niższy. Posiadanie pompki rowerowej i regularne kontrolowanie i dopompowywanie w razie potrzeby powietrza jest rozwiązaniem na przedstawione wyżej problemy.

Na rynku dostępne są różne rodzaje pompek rowerowych. Od ręcznych, kompaktowych pompek po bardziej zaawansowane stacjonarne, z manometrem.

Małe, ręczne pompki zmieszczą się do plecaka rowerowego lub montowane są na ramie rowerowej. Takie pompki powinniśmy mieć ze sobą na każdej wycieczce rowerowej. Kompaktowa pompka umożliwi napompowanie dętki rowerowej w razie takiej potrzeby bez konieczności przerywania wycieczki.

Oprócz wersji kompaktowych dostępne są również pompki stacjonarne, bardziej wydajne, z większą mocą. Takie pompki powinniśmy mieć na wyposażeniu domowego warsztatu rowerowego.

Modele pompek rowerowych z manometrem, czyli miernikiem, umożliwią napompowanie opony precyzyjnie, zgodnie z naszymi potrzebami.

Na rynku dostępne są również pompki dla zwolenników jazdy na rowerach MTB, do pompowania przednich i tylnych amortyzatorów. Takie pompki przygotowane są do pompowanie bardzo wysokiego ciśnienia.

Zawór pompki rowerowe musi być dostosowany do rodzaju wentyla w dętce rowerowej. Najpopularniejsze wentyle w kołach rowerowych to Presta, Schrader oraz Dunlop. Uniwersalne pompki rowerowe mają zawór, który pasuje do wszystkich rodzajów wentyli. Dostępne na rynku są także pompki rowerowe, które mają różne średnice zaworów pompujących, pasujące do poszczególnych typów wentyli a także z rozkręcanymi zaworami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl